Blog

ویژگی خشکبار خوب چیست

by آجیل و خشکبار in ژوئن 22, 2019

خشکبار به میوه های خشک شده و برخی از از مغز دانه ها گفته میشود. مغز دانه هایی مثل گردو، بادام، پسته یا فندق خشک و میوه های خشک مثل انواع کشمش، قیسی خشک،برگه هلو، زرد آلو، الو،آلوچه، آلبالوو آلو بخارا و هم چنین برگه آلبالو ، انجیر خشک و خرما گفته میشود.
برای خرید خشکبار خوب یک سری قوانین وجود دارد که با پیروی کردن از آن میتوانید خرید خوبی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

به این نکته توجه داشته باشید که آجیل های شور به واسطه بو داده شدن عمر کوتاهی دارند و فساد پذیرند، بنابراین توصیه می شود آجیل های شور و بو داده را به اندازه مصرف دو هفته تهیه نمایید


راه های تشخیص آجیل خوب

طعم، مزه و بو

بهترین راه تشخیص آجیل خوب، خوردن آن است. البته این راه خیلی مطمین نیست چون در اکثر آجیل ها اندکی خراب وجود دارد. آجیل هایی با طعم تند، خیلی شور و یا ترش گزینه های مناسبی نیستند. زیرا یکی از راه هایی که میتوان ها مانع از تشخیص کهنگی آجیل شد، بو دادن آن است تا طعم اصلی آن پنان شود.
بعضی از آجیل ها زعم بیات و ماندگی میدهند که نشانه کهنه بودن آجیل است. هر گونه بوی ترشیدگی، رطوبت و نا نیزعلامت هشداری برای شناخت آجیل های کهنه است.

 

همچنین بخوانید: معرفی ماسک طبیعی عالی برای تقویت موهای شما

ویژگی خشکبار خوب چیست؟

ویژگی خشکبار خوب چیست؟

آجیل را با دقت نگاه کنید

وجود هر گونه سوراخ و یا کپک زدگی و لکه های قهوه ای رنگ و سیاه نشانه ناسالم بودن اجیل است. برای بهتر دیدن آنها دانه های آجیل را بردارید و از وسط نصف کنید کاملا آجیل را وارسی کنید تا نشانه ای از خرابی نداشته باشد.

آجیل را در دستمال مرطوب بگذارید

گاها اتفاق میفتد که برای بهتر جلوه دادن محصول خود از رنگ های غیر مجاز خوراکی استفاده می کنند که برای سلامتی مضر است. یک راه ساده برای تشخیص استفاده از رنگ در آجیل ها این است که اگر احساس کردید آجیل دارای رنگ غیر طبیعی است، با دستمالی که با آب مرطوب شده روی آنها بکشید اگر دستمال رنگ به خود گرفت، آجیل رنگ شده است.

یکدست بودن آجیل

در این مورد باید دقت داشته باشید که آجیل ها تقریبا به یک شکل و اندازه و همرنگ باشند یا اصطلاحا آجیل قاطی نداشته باشد. آجیل هایی که یک شکل و اندازه نیستند نشانگر آن است که بار آجیل قاطی دارد.

 

پسته خندان طبیعی یا دستکاری شده !

اگر پسته ها به صورت طبیعی خندان باشند یعنی مغز پسته آنقدر رشد خوبی کرده که پوسته را شکافته و بیرون زده است. این نوع پسته خندان طبیعی است. ولی همیشه اینگونه نیست. در پسته های غیر طبیعی ابتدا پسته های معمولی چکش می خورند و سپس در داخل آب بسیار سرد قرار می گیرند که باعث می شود پوسته ترکیده و در اصطلاح پسته ها خندان شوند. سپس آنها را حرارت می دهند. به این نوع پسته ها پسته آب خندان میگویند. اگر این کار به طور نرمال انجام شود هیچ مشکلی ندارد ولی اگر بیش از اندازه داخل آب قرار گیرد پسته طعم خود را از دست میدهد و اصطلاحا گز میشود.

همچنین اگر شما در زمینه تهیه ، خرید و فروش خشکبار فعالیت میکنید، میتوانید با ما تماس بگیرید تا شما را در این سایت اضافه کنیم

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر شما در حوزه کاری دیگری فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

تماس با ما