راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست

by آجیل و خشکبار in ژوئن 23, 2019

روش تشخیص پسته مرغوب

پیشنهاد اول: پسته خام بخرید. اگر میخواهید بهترین نوع پسته را بخرید سراغ پسته خام بروید. زیرا کیفیت  پسته خامرا با شکل و ظاهر و بو کاملا میتوان تشخیص داد. پسته خام بماند بوی کهنگی میگیرد و شکل ظاهری پوسته آن سیاه شده و جلب‌ توجه می‌کند. بنابراین همه پسته‌های خام با کیفیت واقعی به خریدار عرضه می ‌شوند و برای همین اگر پول خوبی می‌دهید بهتر است پسته خام بخرید چون پسته خام با کیفیت، برداشت همان سال است.

از آنجایی که برداشت پسته هر یک سال یک بار صورت میگیرد. پس میتوانید مطمین باشید که با خرید پسته خام، باکیفیت ترین و تازه ترین پسته را خریداری کرده اید. اما اگر به هر دلیلی به خریدن پسته خام علاقه ندارید باید به دنبال شنیدن صدای پسته باشید.

پیشنهاد دوم: برای خریدن هر پسته یک مشت از آن را در دست ‌تان بگیرید و نزدیک گوش‌ تان تکان دهید اگر صدای مغز پسته‌ها زیاد بود یعنی مغز در پوسته پسته صدای زیادی ایجاد می‌ کرد باید بدانید که پسته آب خندان به دست‌ تان داده‌اند.

پسته آب خندان به پسته های در بسته ای میگویند که آنها را در داخل آب یخ قرار میدهند تا پوست آنها بترکد و خندان شود و در مرحله بعدی پسته را حرارت میدهند تا خشکش کنند واین پروسه گرما و سرما دادن به پسته باعث بی کیفیت شدن آن میشود.

راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟

راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟


اما برخی از فروشندگان پسته از این هم پا را فراتر می‌گذارند و هنگام بو دادن به همراه جوهر لیمو و نمک کمی هم نشاسته قاطی مواد می‌کنند و بدین‌ ترتیب مغز پسته‌های آب خندان به پوسته می‌چسبد و در هنگام تکان دادن صدایی از آن بیرون نمی‌آید.

ولی اگر پسته صدا نداد و همه چیز به نظر شما عادی جلوه می کرد و از طعم و عطر پسته مورد نظر راضی بودید اقدام به خرید کنید.

برای خرید پسته شور یا بو داده به رنگ آ ن توجه داشته باشید، زیرا ممکن است فروشنده برای جلب توجه بیشتر از رنگ های مجاز خوراکی که از نظر مقامات بهداشتی ممنوع است، استفاده کرده باشد.

 

همچنین بخوانید: در انتخاب حلقه ازدواج حتما به این نکات توجه داشته باشید

 

برای تشخیص این که رنگ پسته زعفران و زردچوبه است یا رنگ خوراکی، میتوانید دست خود را کمی مرطوب کنید و پسته را در مشت خود بریزید و کمی منتظر بمانید و سپس آن‌ها را خالی کنید و ببینید آیا روی دست شما رنگ پس داده است یا نه اگر رنگ به دست شما مانده باشد، رنگ خوراکی است .

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ خوراکی به دستمال مرطوب و یا دست خیس شما رنگ میدهد. اما رنگ زعفران و زرد چوبه بعد از تفت دادن از پسته جدا نمیشود.

در هنگام خرید پسته این را هم در نظر داشته باشید، از جایی خرید کنید که مطمینید جنس کهنه به مشتری نمی‌ فروشند. مغازه‌هایی که مشتری زیاد دارند و جنسشان در مغازه نمی‌ ماند بهترین گزینه برای خرید می‌ باشند.

اگر شما نیز در صنعت خشکبار فعالیت دارید میتوانید برای توسعه دادن به حرفه تان با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم .

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

اگر شما در حوزه کاری دیگری فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

تماس با ما

7 Comments
  1. […] همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟ […]

  2. […] همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟ […]

  3. […] همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟ […]

  4. […] همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟ […]

  5. […] همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟ […]

Leave a Reply